Sleepee spánková poradkyně

Spokojené miminko, spokojený rodič! To je heslo, který se řídíme my ve Sleepee.

 

Stejným heslem se řídí i Anna Ružičková, spánková konzultantka se zaměřením na spánek miminek a dětí.

 

 Anna Ružičková - spánek miminek

 

Anička je úžasná vždy usměvavá a optimistická maminka, která pomáhá rodičům pochopit dětský spánek, díky čemuž může jejich děťátko spát spokojeně, bezpečně a klidně.

 

Jak se dostala ke spánkovému poradenství a čím přesně se zabývá?

Před mateřskou dovolenou pracovala 5 let ve zdravotnictví na manažerských pozicích. Vždy jí zajímal spánek a s těhotenstvím samozřejmě i ten dětský. Když po prvním trimestru skončila doma na neschopence, cítila potřebu se vzdělávat v tom, co ji baví a dává smysl. Začala proto číst knížky a materiály o spánku a zjišťovat informace o kvalifikovaném spánkovém poradenství.

Studovala na škole Institut of Pediatric Sleep v USA, kde absolvovala mnoho kurzů. Tyto kurzy byly zaměřené na spánkový trénink, ale protože s některými praktikami spánkového tréninku nesouhlasila, začala studovat biologicky normální spánek na Isla-Grace v Kanadě. Díky tomu zjistila, že někteří spánkový trenéři lžou nebo pracují se zastaralými, nekvalitními informacemi a za jejich úspěchem stojí stojí pouze propracovaný marketing.

"Založila jsem proto instagramový účet Spánek miminek, kde pomáhám rodičům pochopit, jak vlastně dětský spánek funguje, co je normální a že spoustu věcí, které jsou v naší společnosti považované za problém, vůbec problémem nejsou. Mým cílem je rodičům dodat sebevědomí, podpořit jejich rodičovský instinkt a umožnit jim poznat spánkové potřeby jejich dítěte bez stresu a frustrace."

Anička je nám sympatická nejen jako skvělá máma, ale zároveň se zcela ztotožňujeme s jejími radami a metodami pro bezpečný a normální spánek. Na svém webu má volně ke stažení spoustu materiálů, kterými se můžete nechat inspirovat nebo třeba jen uklidnit, že všechno děláte dobře. Pokud si nebudete jistí nebo budete cítit, že chcete pomoci více, můžete se domluvit na osobní spánkové konzultaci.

Více naleznete na www.spanekmiminek.com.